• Stela

Një fustan i kuq, nga atelier-i im, veshur në disa mënyra


Një nga kënaqësitë më të mëdha për një krijuese, është kur vajzat e modës, e kombinojnë veshjen tënde në mënyra të ndryshme. Këtë fustanin e kam dizenjuar diku tek 5-6 vite më parë. Është nga ato modele, që i përket gardërobës kapsulë, sepse vishet kohë e pa kohë.

1- Garden party


Për herë të parë e kam veshur në ditëlindjen e mamit tim, dhe po, e kam kombinuar me atlete të bardha (në 2016-tën).

2- Octoberfest


Estela Ujka e veshi për një event gjerman. Kombinuar me këmishë me supe të zbuluara dhe korse vinyl.

3- The ‘70-s


Irena Kita e ka kombinuar me rrip dhe syze vintage nga vitet ‘70, në një nga eventet e Tiranës.

4- Italia e jugut


Xhesika Berberi e ka mbajtur gjatë një seti fotosh me Anjeza Dyrmishin. Tema ishte jugu i Italisë, kapele kashte dhe flokë natyral.

5- Casual


Mikeshat e mia në workshop e kanë kombinuar në mënyra të ndryshme, me espadrilles, sandale me lule, stiletto etj. Është një nga ato fustane, që vishet nga mëngjesi në darkë, mjafton të ndërrosh këpucët.


177 views0 comments