Nëse Triksa do vishej kështu, nuk do e kishim njohur aspak. 13 sugjerime për ty, TriksaEdhe pse Big Brother Vip mbaroi, nuk doja të më ngelte Triksa pa i sugjeruar disa veshje ndryshe. Triksa, ose Beatrix, ka flokë ngjyrë grurë (origjinalen) dhe bjondë, tipare të çelura, sy mjaltë në jeshile dhe trup të rregullt. Nga ekrani më duket se ka formë trupi orë rëre.


Deri tani e kam parë me veshje të ngushta dhe të tejdukshme. Shumë dekolte dhe shumë lëkurë. Do t’i sugjeroja ta merrte modën pak më pak seriozisht dhe të luante më shumë me dizajnet. Vajzat dhe zonjat, që kanë formë trupi orë rëre, kanë shumë më tepër mundësi zgjedhjesh. Edhe nëse do veshin t-shirt dhe xhinse, do dukeshin të kuruara dhe me stil.


1- Për mbrëmjet me mikeshat ose eventet e televizionit, nuk është e thënë të tregosh lëkurë për t’u dukut sensuale. Ku ka më sensuale se sa kostumi mashkullor i veshur nga një vajzë ose zonjë?


2- Për t’i bërë edhe të dielat të duken trendi. Ngjyra turquoise do t’i bënte flokët të dukeshin akoma më bjondë.


3- Nuk ia di aktivitetet e ditës Triksës, a punon ose studjon, por kostumi oversize në këtë nuancë, kombinuar me buzë të kuqe, do dukej shumë me stil.


4- Për eventet gala, kur do të bësh pushim nga minifundet.


5- Një nga kombinimet më të bukura të sezonit, sidomos për emisione ose evente mode.


6- Tani, më thoni të drejtën, nëse do vishej Triksa kështu, me berretë dhe xhup lëkure, a do e njihnit?


7- Fustan me pika për pushimet e verës, që t’i shtosh elegancë siluetës dhe për të dalë nga ai stili i parashikueshëm me xhinse të shkurtra dhe kanotjere.


8- Fustan asimetrik për mbrëmjet me miqtë.


9- Nuanca e kanellës do ishte zgjedhja ime e parë për tiparet e Triksës.


10- Kaki dhe këmishë për të premtet casual. Rripi duhet të bjerë në sy.


11- Pak lëkurë, për nder të trendit të ri.


12- Dice Kayek bën fustanet më të bukura, sipas meje. Kjo përplasje ngjyrash do ishte fiks për emisionet post BBV.


13- Epo, duhet të sugjeroja dhe një fustan për të shtunat kur del për pazar.

1,639 views0 comments