• Stela

Dy fjalë për sfilatën e Gucci-tTë martën në mbrëmje, Gucci boshatisi bulevardin “Walk of Fame” në Los Angeles nga turistët, shitësit ambulantë, dëshmitarët e Jehovait dhe performuesit e rrugës. Ata u zëvendësuan nga modelë, artistë dhe personazhe nga bota e modës, të cilët parakaluan në bulevardin e mbushur me yje, veshur me koleksionin e ri pranverë 2022. 100 veshje Gucci dhe 12 vipa e modelë si Jared Leto, Macaulay Culkin, St. Vincent dhe Miranda July,

parakaluan në paradën “E dashurisë”.Ai që tërhoqi vëmendjen kryesore ishte Macaulay Culkin, ose Kevin tek “i vetëm në shtëpi”, i cili i kishte munguar syrit të publikut prej kohësh. Dhe nuk është aspak keq edhe si model!

“Mu duk vetja si në një set xhirimi”, tha Tracee Ellis Ross, e cila përjetoi magjinë Gucci nga rreshti i parë. Skenari dhe veshjet u përshtatën aq mirë me ambjentin jashtë kinemasë, me mbishkrimin “Gucci love parade”. Vetë krijuesi, Alessandro Michele ka një shqisë të shtatë për kinemanë dhe veshjet teatrale.Veshjet e koleksionit të ri janë punuar me organzë, pupla, dantellë, pambuk, latex, lino etj. Tema ishte kinemaja e vieve '30-'70, e cila mbahet mend për sensualitetin, kimontë me qëndisje, kostumet velvet dhe aksesorët me gurë të kokës.


44 views0 comments

Recent Posts

See All