Bleona, kam 9 sugjerime veshjesh për tyE mbaj mend Bleonën që kur kam qenë fëmijë. Mami im thoshte se ka tipare shumë të bukura! Sy të kaftë, diku nga tonaliteti i çokollatës, flokë të errët e lëkurë neutrale. Ka pasur të njëjtin look si sot, të njëjtat vetulla të holla, të njëjtët qerpikë, të njëjtin model flokësh, të njëjtin grim. Madje preferon gjithnjë të njëjtin stil veshjesh, fustane të ngushtë e të shkurtër, sandale me platformë, sandale pa platformë, stiletto, çizme mbi gju etj. Me pak fjalë, Bleona nuk e ndjek modën. Nuk i pëlqejnë trendet dhe as oshilacionet e dizajneve. I qëndron besnike atij stilit të saj, frymëzuar diku nga Rumania, Bullgaria, Moldavia etj. Dhe mirë bën se i shkon.


Ka shumë kohë që dua t’i sugjeroj disa veshje, ndaj sot kam zgjedhur 9 opsione për evente të ndryshme. Bleona ka formë trupi orë rëre të alternuar me “I” (duhet ta mas që t’jua them të saktë).

1- Mbrëmje gala

Kam zgjedhur një nga punimet më të bukura të sezonit, i cili i reziston kohës dhe trendeve. Meqë Bleona është e gjatë dhe me krahë elegantë, mund ta përfaqësojë denjësisht dizajnin më lart.

2- Emisione

Këty e kam fjalën për kostumin e zi, kur do të bëjë pushim nga minifundet. Do e tregojë me shumë klas.


3- Evente mode

Kostumet me ngjyra vibrante, janë kryefjala e sezonit pranverë-verë 2022. Ndaj, për evente mode, ose dhe emisione ku trajtohen tema rozë, mund ta mbajë një të tillë.


4- Mbrëmje romantike

Fustan punuar nga Schiaparelli, veshur për tapetin e kuq. Ka marrë çmimin si veshja më e bukur e mbrëmjes. Doja t’ia sugjeroja dhe Bleonës këtë.


5- Foto për rrjete sociale

Kostum mashkullor, me pantallona të shkurtra dhe këpucë oxford’s me majë. Getat me pika i shtojnë feminilitet. Mendoj që do t’i shkonte shumë Bleonës po të dilte paksa nga stili i saj i përhershëm.

6- Brunch ose shopping

Një lloj tjetër kostumi, akoma më novator. Këpucët Prada janë qershia mbi tortë.

7- Evente gala (2)

Për çdo tapet të kuq, ose mbrëmje të rëndësishme do doja ta konsideronte si opsion. Do e tregonte shumë më të sofistikuar dhe franceze.

8- Paradite

Siç e shihni, unë dua me doemos t’i ndryshoj tërësisht gardërobë Bleonës. Mendoj që pak stil tjetër, nuk do t‘i bënte keq. Kombinimet e ngjyrave mësipër janë të përshtatshme për evente paradite, ose drekë pune. Vini re dorashkat! Pa to, look-u nuk do ishte i plotësuar.

9- Aperitivo

Për pasdite i zgjodha diçka të zezë me prerje anësore. I shkon të gjithë atyre që kanë formë trupi orë rëre ose “I”.910 views0 comments

Recent Posts

See All