9 sugjerime veshjesh dhe një flokësh për Bora Zemanin


Bora Zemani është brune, me tipare më të errëta se Arbana Osmani. Flokët i mban në një nuancë (pa fije apo hijezime), megjithatë mendoj se gjatësia që ka tani, nuk ia nxjerr në pah bukurinë. Nëse do më pyeste mua, do t’i këshilloja t’i priste si Linda Evangelista, për dy arsye.

Supermodelja Linda Evangelista

Kanë thuajse të njëjtën formë fytyre dhe tipare dominante të errëta. Veçse, Bora! Në rast se do i presësh kështu flokët, duhet ta marrësh pak më easy grimin. Se po e rëndove dorën, dukesh si ato gratë ruse që jetojnë me 6 mace në shtëpi.Tani disa sugjerime për veshjet, po i drejtohem me “Ti” për thjeshtësi komunikimi.

Për një paradite pune, kur e ke ditën me takime, të sugjeroj xhaketë oversize lëkurë, kombinuar me pantallona dhe këmishë mashkullore. Taka patjetër, se e di që nuk do ecësh në këmbë.


Do të të sugjeroja t’i shtosh veshjeve detaje vintage, në një mënyrë ndryshe. Përshëmbull: luaj me shallet e mëndafshit, dhe hiq dorë nga hoodie me stampim. Nuk janë për një zonjë në kulmin e karrierës. Bluzat me kapuç janë ideale për të dielat cozy në shtëpi, jo për paraditet gjatë javës.

Jumpsuit-i është miku yt më i mirë, ndaj gjej prerjen që të shkon dhe mos iu ndaj.

Hiq dorë nga materialet saten sintetik, sepse nuk janë në lartësinë e duhur. Këtë mund ta veshësh për darka ose emisione.

Meqë të pëlqejnë fustanet pink dhe ato me çarje në një anë, do të sugjeroja këtë punim haute couture.“Përputhet” më së miri me linjat e tua.

Pak Balmain për evente mode.

Kostum mashkullor për emisionet kur do të bësh pushim nga fustanet e shkurtra dhe me dekolte.

Nota vintage për fundjavat me diell. Kjo veshje do të të jepte atë sharmin e një vajze nga jugu i Francës.

Për darkë mondane ose evente gala.


2,158 views0 comments

Recent Posts

See All