• Stela

11 gjërat, që nuk kam merak t’i blej në Amazon


Shumë nga produktet e Amazon importohen. Disa ndoshta nuk janë në lartësinë e duhur, si një palë perla për flokë që bleva njëherë. Por nëse tregohesh i kujdesshëm dhe lexon përshkrimin, nuk do zhgënjehesh. Unë blej shumë gjëra tek Amazon, këto 11 produkte i marr pa merak. Jam e sigurt që ka ende, por po i zbuloj avash avash.

Këtë javë kërkova çdo blerje që kam bërë sëfundmi në Amazon, dhe që i rikthehem sërish sapo më mbaron. Balsamin e buzëve nga Aquaphor, mund ta blej kudo, por meqë ka thuajse të njëjtin çmim dhe në Amazon, zgjedh ta porosis online. Mund ta kem porositur disa here, sapo e shoh që është drejt fundit, bëj porosinë tjetër.

Kam zbuluar se takat rezervë mund t’i porosisësh fare mirë online. Ka mbi 30 sete, që kushtojnë diku tek 10 dollarë. (Për ne që ende veshim rregullisht këpucë me taka).

Vazove moderne ua kam vënë syrin me kohë. Janë shumë të bukura dhe kanë njëjtën cilësi si këto të Amazon.

Aquaphor përdoret për buzë, kutikula dhe çdo sipërfaqe të pahidratuar mirë (bërryla, gjunjë etj.)

E kam blerë Opalesence-n që në Shqipëri, dhe vazhdoj ta përdor dhe këtu. Në Amazon ka çmim më të mirë, sidomos po porosite disa.


Çdo gjë UGG është edhe në Amazon.

Kam disa kohë që i kam provuar këto syzet Mosanana. Madje kam bërë dhe një video review në Instagram. Kanë filtër mbrojtës si dhe për çmimin që kanë, ia vlejnë.


Sa herë që blini vathë bizhu, shihni që të jenë bakri të veshura me flori, ose stainle steel të veshura me argjend.

Çdo gjë për ta mbajtur në shtëpi e porois në Amazon. Ca se përtoj të mbaj rradhë te kasa, ca dhe se i shmang turmat. Më pëlqejnë këto, në të gjitha ngjyrat.

Llastikët mëndafshi të flokëve janë të domosdoshëm sidomos për gjumë. Unë kam flokë të hollë, që këputen shpejt dhe scrunches më ndihmojnë të mos ushtroj presion mbi to.

Për ju që vdisni të lexoni për orë të tëra me batanije dhe jastëk. Ky është ndër më të rehatshmit.

Edhe këtë mund ta gjeni kudo, por ky version më pëlqen më shumë.


231 views0 comments

Recent Posts

See All