10 sugjerime veshjesh për ty Luana, me rastin e emisionit të ri


Kur e kam parë për herë të parë Luana Vjollcën, vite më parë, kam menduar që është vajza më e bukur e Tiranës. E mbaj mend si tani, me flokë ngjyrë lajthi, tipare të mprehta, trup të rregullt orë rëre dhe buzëqeshje ëmbëlsuese.


Më pas u bë koëkkuqe dhe pjesa tjetër është histori. Ka ndryshuar stil dhe look sistematikisht përgjatë viteve, deri sa ka zgjedhur të qëndrojë bjonde. Ka forma të theksuara trupi, më kujton deri diku Chloe dhe Kim Kardashian.


Kam përzgjedhur sot 10 fustane për emisonin e saj të ri ose dhe për evente mode.


Meqë jemi tek trendi i nuancës jeshile, po i sugjeroj një fustan të gjatë nga Attico. Nuk di ta kem parë Luanën me fustane kësisoj, të drejtë me detaje tek mëngët, por besoj do t'i rrijë mirë edhe me format që ka.


Lozonjare dhe avant-garde. Ky është sugjerim i guximshëm për Luanën, jo për shkak të gjatësisë, por prerjes së mëngëve dhe lidhjes në qafë. Tenton ta shkurtojë pak qafën, si dhe supet duken më të ngushta.


Nuk është e thënë të vishesh me lëkurë tigri ose leopardi për tu dukur seksi. Fustani më lart në nuancën blu cerulean është shembulli më i mirë për ta vërtetuar këtë. Mund ta veshësh edhe në evente mode.


Ndoshta ky do ishte pak jashtë zonës së rehatisë së Luanës. Megjithatë kam parë në rrjete sociale nja dy tentativa të saj për t'u veshur si parizjene. Ky punim i koleksionit të ri është sa klasik, aq dhe modern.


Një blu lapis për fundjavat me mikeshat.

Alaïa për mbrëmjet gala, ose për ndonjë emision të zgjedhur.


Mendoj se nuancat e blusë do t'i rrinin shumë mirë me tiparet dhe flokët. Këtë mund të veshë edhe në emision, por edhe për aperitivo në darkë.


Kur del për një gotë verë me mikeshat.


Me aksesorët e duhur, ky fustan ndryshon 100% pamje. Mund ta kombinosh me xhaketë lart, për t'i dhënë më tepër pamje 'business', ose me një varëse floriri të madhe për emision.


Sa moderne do dukej Luana me këtë veshje?

1,042 views0 comments

Recent Posts

See All